MISJA

„Ocean Możliwości”

Nasze doświadczenia w USA upewniły nas w przekonaniu, że większa liczba polskich młodych sportowców powinna skorzystać z unikalnych możliwości, jakie niesie za sobą rywalizacja w lidze akademickiej NCAA w USA. Dotyczy się to różnych sportów: tenis, piłka nożna, pływanie, lekkoatletyka, golf i wielu innych. Studia w USA nie są tanie, ale stypendia sportowe umożliwiają młodym i aspirującym sportowcom darmową lub mocno przecenioną edukację oraz jednoczesną rywalizację w swoim ukochanym sporcie na profesjonalnym poziomie. Uczestnictwo w akademickiej lidze NCAA nie oznacza przekreślenia swoich szans na sukcesy sportowe w przyszłości. Często może to być przystanek na drodze do wyczynowego sportu. Sportowcy, którzy przeszli przez college sports to m. in.:

    •    Tiger Woods (golf, Stanford)

    •    John Isner (tenis, Georgia)

    •    Missy Franklin (pływanie, Berkeley)

    •    Brad Friedel (piłka nożna, UCLA)

    •    Steph Curry (koszykówka, Davidson)

    •    Tom Brady (futbol amerykański, Michigan). 

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy zawodnicy będą mogli utrzymać się z zawodowego uprawiania sportu. Dlatego oprócz możliwości sportowych studia w USA otwierają ścieżki rozwoju naukowego oraz zawodowego. Większość globalnych firm najchętniej rekrutuje swoich przyszłych pracowników właśnie wśród "student-athletes" z uczelni w USA. Dlaczego? Rekruterzy zdają sobie sprawę jak ciężkie jest łączenie nauki i sportu na jednakowo wysokim poziomie. Dlatego "student-athlete" to jeden z najbardziej pożądanych przyszłych pracowników.

Naszą misją jest popularyzacja US college sports w Polsce i ukazanie możliwości łączenia sukcesów w nauce z sukcesami w sporcie. Jednym z środków prowadzących do osiągnięcia tych celów będzie prowadzenie cyklicznego blogu opowiadającego o sukcesach polskich sportowców w rozgrywkach akademickich w USA, jak i o pozostałych najważniejszych wydarzeniach związanych z US college sports. Chcemy również, aby strona stała się internetową platformą dla polskiej sportowej diaspory za Oceanem, na której będzie możliwość wymienienia się wskazówkami i spostrzeżeniami związanymi ze studiami i życiem w USA. Chcemy, aby młodzi sportowcy z Polski byli bardziej świadomi swoich decyzji, kiedy zastanawiają się, co zrobić po liceum. Wcale nie musi to być, jak powszechnie się przyjęło, czarno-biała decyzja: studia albo sport.

 

- Team Poland


From what we get, we can make a living; what we give, however, makes a life.
— Artur Ashe