Robert Wrzesiński wzmocni Harvard Men’s Tennis Team w 2017 roku!

“Cześć Maciek! Chciałbym ci podziękować za wszystkie rady, i podzielić się dobrą wiadomością, że dostałem się na Harvard” - czy może być coś lepszego niż taka wiadomość w niedzielny poranek?

Robert ma 18 lat i w tym roku będzie kończył polskie liceum w Wilnie. Za rok spełni swoje marzenia i zacznie studia, w połączeniu z codziennym graniem w tenisa, na jednej z najsłynniejszych uczelni na świecie, Harvard University. Na początku tego roku był sklasyfikowany na 50. miejscu na świecie wśród juniorów, w te wakacje zdobył swoje pierwsze punkty do rankingu ATP, przechodząc eliminacje i pokonując w trzech setach 800. na świecie Niemca, Bastiana Wagnera w turnieju na Łotwie.

Pierwszy raz Robert napisał do mnie w kwietniu tego roku. Nie znaliśmy się ze względu na różnicę wiekową. Nie mieliśmy okazji zmierzyć się na korcie, lecz wiele o Robercie słyszałem. Gdy zwrócił się do mnie z konkretną prośbą o rady w dostaniu się na wymarzony uniwersytet od razu zdecydowałem się pomóc. W tamtym okresie Robert nie miał jeszcze nawet napisanego testu SAT i dopiero zaczynał swoje przygotowania, dlatego jestem bardzo dumny, że wzmocni Harvard Men’s Tennis Team!

Wartym podkreślenia jest, że Robert całą pracę wykonał sam. Ja jedynie nakreśliłem mu drogę, którą powinien podążać aby dostać się na Harvard; udzieliłem mu kilku rad dotyczących egzaminów oraz bylem zawsze dostepny w razie pytań.

To jest właśnie misja teampoland.net. Naszym celem jest  pokazanie, że kontynuowanie sportu i nauki po maturze na najwyższym poziomie jest możliwe.  Chcemy przekazać konkretne informacje i porady, które sprawią, że trenerzy z najlepszych uczelni w USA będą zainteresowani wasza sylwetka. Ostatecznie chcemy zainspirować Was do wykonania ciężkiej akademickiej pracy, zebyscie mogli spełniać swoje sportowe i akademickie marzenia.

Gratulacje Robert!

Maciek, Team Poland